ONLINE
Minikonferencia EVS

4. december 2020, 19:00
youtube kanál EVS

4 rozhovory, hudba, priateľstvo;
Pekný večer nemusí byť len kino alebo divadlo
môže byť aj online.

Hostia a témy

Na najbližšej minikonferencii sa budeme v štyroch rozhovoroch rozprávať o vede, športe, Bohu, samote, vojne. Tešíme sa na vás.

Marek Macák 
Klinický psychólog, pôvodom zo Slovenska, žijúci v Prahe. Zaoberá sa problematikou vzťahu viery a psychológie, témami súvisiacimi so sexualitou, ale často prednáša aj o slobodnom živote, priateľstve a ďalších témach z oblasti duševného a duchovného zdravia. Pôsobí vo viacerých organizáciách a v r.2018 založil Asociáciu pre dialóg kresťanstva a psychológie. Je šťastne slobodný.
AKO ZOSTAŤ NORMÁLNY V NENORMÁLNYCH ČASOCH?
S Marekom Macákom sa budeme rozprávať o tom, prečo stúpa počet ľudí, čo hľadajú pomoc psychológov a psychiatrov? Kam sa obrátiť, ak potrebujem pomoc? Ako si udržať duševné zdravie v tomto čase pandémie? Ako nebyť v izolácii osamelý? Čo sa z toho môžem naučiť pre budúcnosť?

Peter Podlesný
Manžel nádhernej ženy, otec dvoch detí, priateľ dobrej partie chlapov. Zakladateľ hnutia mužom.sk, momentálne pracuje ako silovo-kondičný tréner.

ŽIVOT SKUTOČNÉHO MUŽA
Ako vyzerá ideál muža v 21. storočí? Je to úspešný bohatý a vplyvný manažér, alebo nespútaný dobrodruh, ktorý pozná každý kopec vo svojom okolí? Načo je dobré cvičenie a čo ho každý deň motivuje vstávať skoro, zapierať sa a posúvať svoje vlastné limity? Je človek len z mäsa a kostí, alebo je dôležité aj niečo viac?

Hudobná inšpirácia

Vlado Gál & Juraj Šimočko
Vlado a Ďuri sú už dlhé roky dobrí priatelia. Obaja majú radi hudbu, ktorej sa dlhú dobu aj spoločne venovali. Aj keď momentálne žijú na rôznych miestach, aj vďaka minikonfrencii sa budú môcť stretnúť a zahrať vám zopár piesní.
Jaroslav Varchola
Jaro v súčasnosti pôsobí na Univerzite Komenského, kde učí biofyziku a robí výskum mozgu. Študoval tiež filozofiu vedy v Oxforde. Venuje sa šikovným stredoškolákom na tutoriáloch, vymýšľa inovatívne prednášky, hráva tenis a squash. Spoluzakladal podcast Kvantum ideí, dialogický podcast denníka SME o veľkých otázkach života a sveta, v ktorom sme sa ocitli. 
BOL RAZ JEDEN ŽIVOT
Ako funguje mozog? Nahradí nás umelá inteligencia? Ako bude vyzerať práca budúcnosti? O čom je život? Sú veda a viera kompatibilné? 
Milo Velebír
Momentálne kaplán austrálskeho kráľovského námorníctva sa narodil v Prešove v rodine evanjelického farára. Vyštudoval teológiu v Bratislave a niekoľko rokov slúžil ako ev. farár na Slovensku. V r. 1991 sa s rodinou presťahovali do Melbourne v Austrálii, kde bol pozvaný slúžiť ako farár v najväčšej slovenskej komunite v Austrálii. V Melbourne medzi Slovákmi pôsobil 15 rokov. Od r. 2007 do 2017 pôsobil v anglickom cirkevnom zbore v Perthe a v roku 2017 sa stal dôstojníkom Royal Australian Navy (Kráľovského Austrálskeho Námorníctva), kde pôsobí ako kaplán. V novom roku sa chystá na misiu pod hladinu mora k námorníkom v ponorkách.
AKO PREŽIŤ?
Prečo sa človek rozhodne ísť do krajiny, kde pavúky, žraloky, hady, jedovaté medúzy? O čom sníva vojak? Ako vyzerá život na bojovej lodi? Čo majú spoločné Milo, Ježiš a Zacheus?

Pozrite si upútavku

Registrácia & cena vstupenky

Za bežných okolností je počet miest na minikonferencii obmedzený. Tento rok to však bude inak. Keďže minikonferencia bude ONLINE, miesta je dosť pre všetkých. Budeme však radi, ak nám dáte vedieť vopred, že sa chystáte pozerať (napíšte nám prostredníctvom sociálnych sietí alebo emailom).

Z predchádzajúcich minikonferencií

Ondrej Kolárovský

Láska je dobrodružstvo, ktoré nepotrebuje papier

Daniel Viglaš

Koľko stojí internet ZADARMO?

Marián Kaňuch

Ešte lepší život

Jozef Lupták

Violončelo + Beatbox

Miťo Bodnár

Mastering s Alžbetkou – rozhovor

James Evans Band

Journey home (pieseň)

Zostaňme v kontakte

Prihláste sa na odber newslettera aby ste mali vždy aktuálne informácie. Nebojte sa. Nespamujeme.


  Chcete podporiť minikonferenciu?

  Minikonferencia je neziskový projekt. Ak sa vám minikonferencia páči, môžete ju podporiť jednorázovým, alebo pravidelným darom. Ďakujeme.

  Po kliknutí na tlačidlo “chcem podporiť minikonferenciu” budete presmerovaný na darovaciu stránku, ktorá beží na platforme darujme.sk. Prevod je chránený a zabezpečený.

  Registrácia

  Za bežných okolností bol vstup na minikonferenciu obmedzený počtom miest. Tento rok pri ONLINE minikonferencii to NEPLATÍ. Vstup je voľný pre každého, kto sa v správny čas pripojí. Preto nezabudnite, začíname 4. decembra 19:00 na našom youtube kanáli.

  Dajte nám vedieť, že sa chystáte pozerať minikonferenciu prípadne pozývajte svojich priateľov cez sociálne siete.

  Organizuje:

  Kontakt: